Wydział Historyczny

Trwa II etap konkursu... Trwa II etap konkursu...

Trwa II etap konkursu...

Konkurs Papieski przychodzi z nowym formatem – edycją przeznaczoną dla studentów i doktorantów!
O co można zawalczyć?
Nagrodą są roczne studia podyplomowe JP2 Studies na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie.

Edycja Studencka startuje 1 czerwca o godz. 16:00 i odbywa się we współpracy Instytutu Tertio Millennio z Teologią Polityczną. To wyjątkowa okazja dla studentów oraz doktorantów na rozpoczęcie swojej naukowej przygody w Wiecznym Mieście i do bliższego poznania nauczania i życia Jana Pawła II.
Konkurs Papieski Edycja Studencka jest konkursem o charakterze ogólnopolskim dotyczącym wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, przeznaczonym dla studentów oraz doktorantów.

Aby wziąć w nim udział, należy być absolwentem co najmniej studiów licencjackich, I stopnia.

 • Nagroda główna w postaci stypendium o wysokości 15 000€ na roczne interdyscyplinarne studia podyplomowe, przewidziana jest dla 3 zwycięzców z całej Polski na rok akademicki 2021/2022.
 • Przewidzianych jest również 10 miejsc z wyróżnieniem z nagrodami rzeczowymi od partnerów Konkursu

Konkurs składa się z 3 etapów.

 • Pierwszy z nich rozpoczyna się 1 czerwca o godz. 16:00 i trwa do 15 czerwca.
  W tym czasie, studenci i doktoranci mają czas na rejestrację oraz wypełnienie testu online z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.
 • Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą test, zakwalifikują się do II etapu, podczas którego będą mieli za zadanie
  • napisanie eseju na wskazany temat przez organizatora;
  • na przygotowanie prac pisemnych będą mieli czas od 18 czerwca do 16 lipca.
 • Finał w postaci ustnej obrony prac uczestników, czyli finał będzie miał miejsce 14 sierpnia w Warszawie.
  • Tego samego dnia poznamy już wyróżnionych w Konkursie oraz wygranych, których będzie czekała roczna przygoda naukowa w Rzymie.

Konkurs Papieski Edycja Studencka jest równolegle odbywającym się konkursem do Konkursu Papieskiego dedykowanego dla licealistów.
W tym roku we współpracy z Teologią Polityczną (inaczej Fundacją Świętego Mikołaja, która stoi za Teologią) organizowana jest pierwsza edycja dedykowaną studentom i doktorantom. Edycja ta jest odpowiedzią na zauważalną przez nas potrzebę adekwatnego konkursu dla studentów uczelni wyższych oraz szkół doktorskich, aby i oni mogli wykazać się znajomością nauczania Jana Pawła II.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

Więcej informacji dotyczących Konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://studencikonkursjp2.pl/ oraz na stronie FB: https://www.facebook.com/KonkursPapieski

Operacje:
09-06-2021, 22:42
publikacja: Teresa Maresz
02-07-2021, 08:20
modyfikacja: Teresa Maresz