Wydział Historyczny

Osiągnięcie naukowe absolwentki WH UKW Osiągnięcie naukowe absolwentki WH UKW

Osiągnięcie naukowe absolwentki WH UKW

Miło nam poinformować, że 31 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Sali Pamięci Bydgoszczan w Bibliotece UKW, ul. Karola Szymanowskiego 3 będzie miało miejsce spotkanie z absolwentką Wydziału Historycznego UKW w Bydgoszczy - Panią Ewą Rynka, autorką książki "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej".

Ewa Rynka – ur. 15.07.1967 r. w Bydgoszczy. Ukończyła Regionalistykę europejską oraz Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochronę zabytków na Wydziale Historycznym (UKW) w Bydgoszczy.
Miłośniczka historii Bydgoszczy, szczególnie okresu międzywojennego. Autorka artykułów naukowych, wystąpień Radio PiK w ramach audycji z cyklu „Bydgoszcz-Toruń 100 lat w Niepodległej”.

W książce "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej" Autorka opisała rozrywki bydgoszczan w latach międzywojennych, odniosła się do podziałów społecznych mających wpływ na zwyczaje towarzyskie. Książkę poświęcono opisowi mody bydgoskiej, cenionych lokali gastronomicznych i miejsc pozwalających uczestniczyć w kulturze popularnej i wysokiej, a także rozrywek realizowanych na świeżym powietrzu i kultywowanych dorocznych wydarzeń świątecznych.

Operacje:
25-05-2022, 11:53
publikacja: Teresa Maresz
12-07-2022, 10:31
modyfikacja: Teresa Maresz