Budynek uczelni z nałożoną flagą Ukrainy Budynek uczelni z nałożoną flagą Ukrainy

Apel do braci studenckiej z Ukrainy

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!” – te słowa św. Pawła z Tarsu, przekładają się również na prawdę, że dobro zwycięży. Jesteśmy wszyscy głęboko przekonani, że dobro jest po stronie Ukrainy. Ukraina najechana przez Rosję broni nie tylko swojej suwerenności i integralności, ale też swojej godności i zasad demokracji, którym hołduje świat euroatlantycki. Nie ulegając naporowi zła, stojąc w ogniu barbarzyńskiej wojny Ukraina jest dziś u szczytu swej wielkości i chwały.

Zwracam się z gorącą prośbą do całej braci studenckiej z Ukrainy, byście zachowali w swych sercach nadzieję na dobre jutro, ale też byście przekazywali nieustannie do swoich bliskich na Ukrainie informację, że świat jest po stronie Ukrainy. Jednocześnie proszę byście włączali się w akcję pomocową. To Wy wiecie najlepiej kto, czego i gdzie potrzebuje na Ukrainie. Proszę, byście swoją wiedzą dzielili się z instytucjami pomocowymi działającymi w Bydgoszczy, a jednocześnie byście przekazywali informację, że na terenie całego województwa są przygotowane miejsca dla tych, którzy w Polsce szukają schronienia przed okrucieństwem wojny.

Władze dziekańskie Wydziału Historycznego

04-03-2022, 12:37